Новини

      








   Вміти ефективно працювати на відстані, добре розумітися на технологіях та бути медіаграмотним — надважливі навички 21 століття. Зараз перед кожним вчителем України постало випробування, як відпрацювати ці навички разом з учнями в реальному часі під час дистанційного навчання.

   За проханням вчителів історії району на платформі ZOOM методистом Меленчук І.Б., було проведено два заняття по удосконаленню навиків дистанційного навчання,зокрема на платформах ZOOM та Classroom.

   Вчителі  одночасно вправлялися,як застосовувати дошку,демонструвати презентації та відеоролики.

    На платформі Classroom, безкоштовний сервіс, яким може скористатися кожен, хто має обліковий запис у Google, теж можна працювати дистанційно з учнями. Вчитель входить у систему та створює свій «Клас», де кожен вчитель-предметник буде публікувати навчальні матеріали, давати завдання учням та спілкуватися з ними. Посилання на свій «Клас» треба розіслати всім учням. Якщо діти користуватимуться платформою з телефону, мають завантажити на мобільний однойменний застосунок.

  Отже, вчитель буде розташовувати уроки в «Класі» у чіткій послідовності, а учні зможуть і коментувати ці уроки, і бачити всі потрібні посилання та свої оцінки. Усе це — на одній сторінці. Це точно зручніше, ніж спілкування у Viber-групах.

   Про деякі нюанси роботи у classroom розповіла вчитель історії Старицької ЗОШ І-ІІІ ст.ім.Ю.Костіва Баран Н.А

 

 


Учитель - на санскриті означає: той, хто несе світло духовності й мудрість.

   Однією з дієвих формою методичної  роботи є школа молодого вчителя, яка надає молодим педагогам систематичну й різнобічну допомогу, забезпечує їх поступове фахове становлення, полегшує адаптацію до роботи в сучасних умовах, закохує в давню як світ педагогічну професію.

   Сучасній школі потрібен професійно компетентний, творчий учитель, здатний оперативно долучатися до інноваційних процесів. 

 8 вересня 2020 року  відбулося заняття школи молодих спеціалістів на платформі ZOOM. Методист методкабінету Меленчук Ірина ознайомила присутніх з навчальними програмами та відповідно плануванням. Надала консультації щодо організації навчально-виховного процесу. Обгорили питання дистанційного навчання.









Учителі історії навчаються дистанційно
    Під час зустрічі на платформі ZOOM учителі історії висловлювали свою думку щодо дистанційного навчання. Педагоги ділилися способами проведення уроків дистанційно. В основному учнів навчають для швидкої комунікації у Viber. У нагоді часто стали і соцмережі — сторіс Instagram, Telegram , де можна розміщувати різноманітні опитування та завдання-цікавинки для класів. Відео на YouTube допомагають візуалізувати матеріали занять.
    Учителі ділилися досвідом організації навчального процесу за  допомогою різноманітні платформи, зокрема Google Classroom , ZOOM. Багато освітніх ресурсів, таких як «Всеосвіта», «На Урок» та інші, дають можливість розробляти тести й онлайн-опитування — швидко та зручно.
  Для вчителів час карантину — це теж насичена робота. Окрім дистанційного навчання, це ще й період саморозвитку. Педагоги проходять  вебінари від мережевих платформ,  ресурсів та студій онлайн-освіти «На Урок», «EdEra», «Prometheus» та інших, у руслі підвищення кваліфікації. Також це нагода впорядковувати методичні матеріали, документацію та розробляти нові варіанти й способи вибудовування навчальної діяльності в дистанційній формі. Вчителі точно не нудьгують під час вимушеного карантину. А втім, головне нині, дбати про здоров’я — своє і всіх оточуючих — тому такі тимчасові незручності цілком прийнятні.

Карантин став справжнім викликом для освітньої та інших сфер життя. Утім, мусимо працювати в тих реаліях які несе нам світ. і здається, що це все «дивні канікули».




Учителі історії продовжують навчатися на онлайн курсах
 Чергове  заняття  відбулося на платформі  ZOOM. Методистом методкабінету Меленчук І.Б. зроблено підсумки практичного заняття. Всі курсанти відмінно справилися із завданням. Вчителька історії із Вороцівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Байцар Р.Р. ще додатково познайомила присутніх однією з функцій програми OBS studio, яка використовується як для записування відеоуроків так і для проведення онлайн трансляцій.
  Поділилася досвідом роботи на платформі classroom вчителька із Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Юрія Костіва Баран Н.А. Вчителі доповнювали, радилися, висловлювали свої думки, щодо  навчання на цій платформі.
  А також, розглянули основні інструменти для організації дистанційного навчання, рекомендації щодо того, як скласти розклад, налаштувати режим роботи вчителя/вчительки та зворотній зв’язок з учнями, а також про особливості оцінювання та контролю.








                             Не згасає вогонь у розумних очах.                             Із роками ясніш пломеніє.                             Ти тримаєш дитячі серця у руках,                             Ти тримаєш планети надію
     
1-2 лютого 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка на  історичному факультеті відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії.З вітальним словом до присутніх звернувся доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка, голова оргкомітету Степан Петрович Качараба. Голова журі, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн ЛНУ ім. І.Франка, Сипко Богдана Володимирівна побажала учасникам хороших результатів. Змагання за перемогу було нелегким.І, все ж таки, учні з району вибороли призові місця.

    ІІ місце - учениця 8 класу Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Мар'яна Корчака Максимишин Настя, "Вчитель методист" Сенюта Ярослава Іванівна;
     ІІІ місце- учениці 9 класу опорного закладу "Новояворівська ЗОШ І-ІІІст.№1" Гаврилюк Ольга та Гопшта Анна, "Старший вчитель " Юськів Іванна Василівна;
    ІІІ місце- учениця 11 класу Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ст.-ліцей" Раб Іванна-Таміла, "Вчитель методист" Мельник Ніна Дмитрівна.


 Бажаємо рухатися далі по сходинках успіху до зірок!
Зичимо подальших перемог!Так тримати!!



 7 грудня 2019 року у с.Млини (Польща) учителі історії, у складі делегації від Яворівського району, взяли участь в урочистостях з вшанування пам’яті автора Державного Гімну України о. Михайла Вербицького.

   Постать великого сина України вшанували проведенням чину панахиди в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що в селі Млинах,  за участі представників духовенства.
 Опісля заупокійного Богослужіння  відбулося громадське віче та покладання квітів до могили Великого Українця.

 Наостанок, присутні  заспівали  Державний гімн України, автором мелодії якого на вірш Павла Чубинського є отець-композитор Михайло Вербицький, та духовний гімн України ʺБоже Великий, Єдиний, нам Україну храниʺ. 


Особа в історії: Алла Горська, Василь Симоненко, Сергій Параджанов




3 грудня 2019 року у Завадівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районної комісії молодих учителів історії під керівництвом методиста методичного кабінету відділу освіти Яворівської держадміністрації                          І.Б. Меленчук. Учасники відвідали заняття в 11 класі «Особа в історії: Алла Горська, Василь Симоненко, Сергій Параджанов», яке провела учитель історії нашої школи О.Бачало. Метою заняття було поглиблене вивчення дисидентського руху і якісна підготовка до ЗНО. Учні підготували з даної  теми презентацію, проект і документальний фільм.
 Педагоги мали можливість відвідали пам’ятні місця Завадова та Щеплот, зокрема ознайомились із історією Щеплітського монастиря, про яку присутнім гарно розповіла Тимчина Г.М. та історією церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Завадів, де отець Ігор Кривейко розказав коротеньку історію храму. Присутні мали змогу побачити старовинний іконостас, Євангеліє 1670 року і книгу записів ХІХ століття. Учителі обмінювались досвідом, слухали поради методиста відділу освіти І. Меленчук, аналізували, робили висновки.  Для зняття емоційної напруги та підняття настрою соціальний педагог школи              М.С. Коляса підготувала для учителів цікаві вправи.

Дякуємо учителю історії Бачало О.М. за проведені заходи і організацію екскурсії, М.С. Колясі, соціальному педагогу, за допомогу. Окремо дякуємо               Тимчині Г. М. та отцю Ігорю Кривейку за співпрацю і цікаво проведені екскурсії.


"Ніщо так не відкриває очі на світ і не розширює кругозір, як подорожі".


Терон Ш.
 Під таким гаслом шкільні бібліотекарі району вирушили у подорож,яку організувала методист методичного кабінету Меленчук І.Б., за сприяння районної організації профспілки працівників освіти, під

час якої відвідали Золочівський замок.
У самому замку екскурсовод здійснила екскурс  у минуле. Подорожуючі дізналися, що замок збудований ще у середині ХVІІ ст. на зразок цитаделі бастіонного типу на кошти Якуба Собеського. Це подовжений чотирикутник, оточений високими валами, укріплений зовні тесаними кам’яними плитами. На подвір’ї знаходиться двоповерховий житловий палац в стилі ренесансу. Поряд з палацом бібліотекарі відвідали так званий Китайський палац.
   По дорозі додому відвідали Святоуспенську Унівську Лавру, яка розташована серед мальовничих пагорбів, які милують око своєю тихою, погідною красою.
«Тут на кожному кроці можна натрапити на якусь реліквію, але вона не поспішає повідати Тобі свою тайну. Стіни Лаври ревниво охороняють свої таємниці від непосвяченого погляду….» Такими розповідями до нас звернувся брат-монах.
  Щасливі, сповнені приємними новинами, подорожуючі поверталися додому.






На інформаційно-методичній нараді, яка відбулася за участю шкільних бібліотекарів, розглядалися питання забезпечення учнів шкіл району підручниками. Ще одним важливим питанням, яке було поставлено на нараді, підсумки проведення інвентаризації у 2019 р. Методист методкабінету Буфан В.Б. наголосила, що цьогоріч списуються підручники 2,6,11 класів, так як були отримані окремі назви за новою програмою.
  Методист методкабінету Меленчук І.Б. ще раз звернула увагу на те, щоб дотримуватись наказу «Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників» №1228 від 22.08.2017 р. та наказу №1686 від 02.12.2013 р. «Про затвердження Інструкції про порядок комплектування та облік підручників». 
   Шкільні бібліотеки, як обов'язковий структурний підрозділ НУШ, є важливим складником сучасного освітнього середовища.
 Головною метою діяльності шкільних бібліотек є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.
Наступним питанням, яке розглядалося на методичній нараді, підведення підсумків  проведення у ЗНЗ місячника шкільних бібліотекарів, районних семінарів.
   З презентацією з досвіду роботи проведення виховних заходів під час проведення місячника шкільних бібліотек, виступила шкільний бібліотекар з опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст.» Пенко У.М.
    Про роботу з учнями у своєму начальному закладі,у Калинівській ЗОШ І-ІІ ст., поділилася досвідом по залученню дітей до читання, шкільний бібліотекар Музичка О.О.
    Всі присутні багато запозичили на нараді та будуть застосовувати у своїй роботі з дітьми.




 На черговому засіданні творчої групи вчителів історії, керівник Міщишин О.А., вчитель Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», було затверджено розроблені та систематизовані  підсумкові уроки контролю для використання у навчальному процесі для 6 та 11 класів.
Розробляли контрольні роботи вчителі з великим досвідом роботи, які мають вищу категорію та звання «Старший вчитель».

 Роботи для 6 класу складали Романишин Н.А.,вчитель Яворівської гімназії, Обаряник М.Д., вчитель Вороблячинської ЗОШ І-ІІ ст., Захар Г.М., вчитель Залузької ЗОШ І-ІІ ст., Дацко О.С., вчитель Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ст.
  Завдання для контрольних робіт з інтегрованого курсу для 11 класу написали вчителі: Малець Л.А., опорний заклад «Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3», Якимець І.І., Любинська ЗОШ І-ІІІ ст., Мішишин О.А., Глиницький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
   З історії України та всесвітньої історії для 11 класу розробили та систематизували  :Підляська З.Б.,опорний заклад «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст.», Мруць.О.Б., Чернилявська ЗОШ І-ІІІ ст., Назар О.З., Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Кизик Г.З., Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Цікалишин Л.М., Шклівська ЗОШ І-ІІІ ст.
  Методист методкабінету Меленчук І.Б., разом з присутніми, прорецензувала завдання та запропонувала видрукувати для кожного навчального закладу по одному екземпляру збірки контрольних робіт для використання у своїй роботі.

А також, методистом було відзначено високопрофесійність членів творчої групи та побажала успіхів у творчій роботі.


«Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома.»
                                                                                             Франс А.



 Однією з форм проведення методичної роботи з вчителями  історії району  була незабутня та повна вражень екскурсія Розточанським краєм. Проїжджаючи дорогою, милувалися  краєвидами осінньої природи Під час подорожі екскурсанти відвідали м.Жовкву з її історичним минулим. Екскурсовод Христина провела екскурсію незвичним,старовинним містом, із яким пов’язані важливі події української та європейської історії, а також його архітектурні та культурні пам’ятки. А саме, резиденцією королівських і вельможних родин, яке зберегло давню архітектуру, структуру епохи Ренесансу: замок Жолкевського, старовинної церкви Різдва Христового, Святої Трійці, Парафіяльний костьол, ренесансний будинок з підсяння на Вічевій площі, Синагогу. А також провела екскурс у Східній вежі замку, де ми ознайомилися із експозиціями гетьманської зали, «Ідеальним містом». Відвідали кузню.
   У зворотньому напрямку заїхали до Крехівського монастиря. «Тисяча літ в очах у Тебе- мов день  учорашній що минув»(Пс.90,4)- такі слова мимоволі спадають на думку побожного прочанина, який, подолавши труд подорожі, зупиняється перед брамою Крехівського василіанського монастиря.
 Щасливі та зворушені подорожжю, вчителі історії  побажали та запропонували ще продовжувати організовувати такі цікаві екскурсії.
                               Методист методкабінету Ірина Меленчук







19 вересня 2019 року в приміщенні актової зали опорного закладу "Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3" відбулася інформаційно-методична нарада за участю шкільних бібліотекарів. Основне питання, яке стояло на порядку денному, забезпечення учнів підручниками. Методисти методкабінету Меленчук І. та Буфан В. прослухали інформацію з кожного навчального закладу про те, як забезпечені учні школи підручниками та як вирішувалися питання, щодо їх розподілу та замовлення. Методист Меленчук Ірина  проінформувала присутніх про те, як проводиться методична робота в районі. У вигляді презентації ознайомила бібліотекарів з методичною розробкою "Ярмарок сценаріїв", яку зібрала та видала шкільний бібліотекар із опорного закладу "Немирівська ЗОШ І-ІІІ ст."Миклуш А.О. А також закликала усіх поширювати свій досвід роботи шляхом друку сценаріїв та участі у Всеукраїнському конкурсі "Шкільний бібліотекар". На завершення наради для шкільних бібліотекарів було запропоновано відзначити День бібліотекаря у поїздці-екскусії,зокрема Замками Львівщини, до Львова.


  Методичне об’єднання шкільних бібліотекарів у 2018-2019 навчальному році  працювало над удосконаленням впровадження інноваційних технологій в роботі шкільної бібліотеки, а також виконували роль    інформаційного центру із забезпечення навчально-виховного процесу.
   
Основою проведення методичної роботи є організація діяльності районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів, школи молодого бібліотекаря, школи перспективного педагогічного досвіду, районні семінари на базі ЗЗСО.

       Першочерговим завданням для шкільних бібліотекарів є виконання наказу №1228 від 22.08.2017 р. "Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та обліку підручників" та опрацювання Інструкції,а саме :списання підручників відповідно до наказу "Про проведення інвентаризації", та  важливість оформлення документації згідно рекомендацій про бухгалтерський облік "Бюджетна бухгалтерія №12, 2012 р."
В школах району, з 1 по 31 жовтня, в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек,    проведено заходи                                                                  під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).
Відбувалися цікаві зустрічі у «Літературній вітальні» із Львівською письменницею Марією Людкевич, редактором Львівської газети «Галицьке юнацтво», лауреатом премії ім. Маркіяна Шашкевича, ім. Лесі Українки, ім. Павла Тичини, лауреатом Міжнародної премії ім. Дмитра Нитченка. За заслуги у популяризації української книги   у 2006 році нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.
  Цікавою та захоплюючою видалася екскурсія Розточанським краєм. Шкільні бібліотекарі району здійснили цікаву подорож, проїжджаючи дорогою, милувалися  краєвидами осінньої природи.
     З метою підвищення рівня культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання та популяризація читання серед школярів, в актовій залі опорного закладу «Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Тараса Шевченка» відбувся конкурс «Найкращий читач -2019 року». Цей конкурс, який проводиться традиційно щорічно, дав можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим  талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню.
  Для популяризації книг Львівських письменників було запрошено на свято Корній Дарію, яка своєю розповіддю та презентацією своїх романів, пригодницьких оповідань захопила всіх присутніх у залі. Читачі охоче задавали питання та обговорювали нові ідеї.
Анастасія Максимишин із смт Шкло, учениця 7 класу, отримала звання “Найкращий читач області 2019”.

З метою заохочення дітей до систематичного читання, виявлення читацьких уподобань, вироблення в учнів навичок самостійної роботи з книгою  учні 6-7 класів району прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України  2019 року» у рамках традиційного Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» під егідою Національної книжкової виставки-ярмарку «Форум видавців».

Сьогодні вчителю, як нікому іншому, належить досконало володіти обома мистецтвами: «Мистецтво управляти та мистецтво виховувати» (Е.Кант)
 Щоб виховати інноваційну особистість учня: духовно багату, соціально адаптовану, фізично здорову, громадянина патріота, який розуміє своє значення у розбудові громадянського суспільства, бачить своє місце в ньому, самостійно обирає шлях, напрямок руху до сприйняття демократичних цінностей навіть у тому разі, якщо цей шлях буде тернистим.
  Під час аналізу діяльності районного методичного об’єднання вчителів історії  у 2018-2019 н. р. методист методкабінету Меленчук І.Б. наголосила, що основною метою діяльності районного методичного об’єднання було: залучення вчителів до інноваційної, пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи , виявлення і поширення найбільш ефективних форм та методів їхньої роботи. Визначення змісту, форм і методів роботи районного методичного об’єднання  здійснювалося з урахуванням індивідуальних можливостей вчителів, на діагностичній основі, що дало можливість визначити проблемні місця в професійній та фаховій діяльності вчителів , побачити шляхи удосконалення форм і методів роботи із педагогами, обрати тематику навчально-методичної проблеми, спланувати індивідуальну роботу з кожним із педагогів.
   Під час виступу було відмічено, що творча група вчителів історії (керівник Міщишин О.А., вчитель Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ») плідно попрацювали, і таким чином було складено та видруковано  завдання для контрольних робіт з історії України та всесвітньої історії у 10 класі, для інтегрованого курсу для 10 класу та для 5 класу за оновленими програмами.
  Ефективно попрацювала школа становлення молодого вчителя історії, де вчителі , які атестувалися у 2019 році проводили конференції, круглі столи, презентації, тренінги.
   Було відмічено про результативну роботу з обдарованими учнями, зокрема участь у Всеукраїнській олімпіаді з історії та їх високі показники , а також участь та перемога у Всеукраїнському турнірі юних істориків.
    «Андрей Шептицький- здоров’я нації і природоохоронна діяльність»,з такою темою виступила учениця Середкевицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Грицишин Наталія, вчитель Хомутник Л.Ф. та учениці Яворівської гімназії імені О.Маковея Ревич Яна та Стецик Софія , учитель Меленчук І.Б. з теми «Жертовна любов отця Івана Кіпріяна». Це учні, учасники науково-дослідницької конференції «Велети українського духу».
   Методист Меленчук І.Б. також виступила з презентацією, в якій ознайомила присутніх зі змінами в програмах з історії для учнів 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти. 
Наголосила на опрацюванні  методичних рекомендацій МОНУ щодо викладання предметів суспільствознавчого циклу на 2019-2020 н. рік.
Узгодили план дій щодо проведення конкурсу «Вчитель року-2020» з історії та учнівських предметних олімпіад
Ознайомилися з наповненням рубрики «Медіатека вчителя історії» на сайті ЛОІППО і сторінки групи «Шухлядки вчителя історії» на FB та способами використання запропонованих матеріалів
Дізналися про методичний супровід інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» для 10 і 11 класу.

 
«Читання – це віконце, через яке діти пізнають світ і самих себе»                        В.Сухомлинський
   У Калинівській ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар шкільних бібліотекарів для І-ІІ ст. з проблеми «Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читання художньої літератури в сучасних умовах».
 Зустріч відбулася із знайомства навчального закладу, про який розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Гоза Л.М.
Шкільні бібліотекарі познайомилися із шкільною бібліотекою, якою завідує Музичка Олена Олександрівна. Присутні оглянули тематичні та постійно-діючі виставки, ознайомилися із фондом.
Дуже цікавим та неординарним було представлення «Живої книги», в якій записані історичні дані з історії села Калинівка, про героїв минулого століття та сучасності,їх заслуги та жертовні справи.
   Презентація з досвіду роботи шкільного бібліотекаря Музички О.О. була урізноманітнена виступами школярів: вірші, пісні, ролики про роботу гуртківців по перевірці навчальних підручників,інсценізації з казок.
   Під час обговорення запрошені шкільні бібліотекарі висловлювали свої враження про заходи.
    Методист методичного кабінету Меленчук І.Б. відзначила роботу шкільного бібліотекаря по організації проведення заходів щодо формування в учнів мотивації до читання.

І справді «Зібратися разом-це початок,триматися разом-це прогрес, працювати разом-це успіх» , як вдало сказав Генрі Форд.





У Ясниському НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. ім Памви Беринди – ДНЗ” відбувся семінар шкільних бібліотекарів Яворівського району на тему: “Розвиток читацьких інтересів школярів”, який організовувала та провела з допомогою педагогів та учнівського колективу  бібліотекар Петрушкевич О. С.
Директор школи Карпусенко В.І. ознайомив присутніх з навчальним закладом.
Ольга Станіславівна  поділилась своїм  досвідом з колегами, ознайомила їх із  своїм робочим  місцем – бібліотекою. Для популяризації дитячої книги, бібліотекар запросила для участі у семінарі казкарку Лесю Кічуру. Вчитель історії Литвинчук Л. С. ознайомила учнів з людиною, чиє ім’я носить школа, а саме з Памвою Бериндою та разом із учнями влаштувала екскурсію до шкільного музею. А також учні школи під керівництвом Петрушкевич О. С., Бруквач О. В. та Баган Н. С. провели захід, присвячений  Шевченковим дням.
  Методист методкабінету Меленчук І.Б. під час обговорення питань, які розглядалися на семінарі, дала високу оцінку та подякувала Ользі Станіславівні за цікаві та змістовні заходи.

 Шкільні бібліотекарі району з приємними враженнями поверталися додому, щоб застосувати у себе в бібліотеках все те,що запозичили у даній школі.
  
   

З метою підвищення рівня культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання та популяризація читання серед школярів, в актовій залі опорного закладу «Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Тараса Шевченка відбувся конкурс «Найкращий читач -2019 року». Цей конкурс, який проводиться традиційно щорічно, дав можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим  талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню.
У першому шкільному етапі серед учнів -   шестикласників шкільні бібліотекарі проводили різноманітні заходи: зустрічі з героями прочитаних книг, заочні подорожі у «Книголяндію», екскурсії в бібліотеки для дітей, презентації книг, незабутні зустрічі з авторами їхніх улюблених книг: Марією Людкевич,Лесею Кічурою, Олександром Зімбою та іншими сучасними письменниками та поетами Львівщини.
  У другому районному етапі за звання «Найкращий читач -2019 року» змагалися шестикласники з усіх навчальних закладів району. Дітям було запропоновано тестові завдання,на які повинні дати відповіді по програмовій літературі та позакласного читання з української та зарубіжної літератури.
Для популяризації книг Львівських письменників було запрошено на свято Корній Дарію, яка своєю розповіддю та презентацією своїх романів, пригодницьких оповідань захопила всіх присутніх у залі. Читачі охоче задавали питання та обговорювали нові ідеї.
    І наостанок, діти мали можливість брати участь у вікторинах, які організувала та провела керівник методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Гіщак А.В.За правильні відповіді школярі отримали сувеніри.
  Компетентне журі у складі: голова журі- Н.Бикалович, директор бібліотеки по роботі з дітьми, члени журі – І.Меленчук, методист Яворівського методкабінету, М.Мельник, бібліотекар Новояворівської ЗОШ І ступеня, Н.Тишик, шкільний бібліотекар Яворівської ЗОШ І ступеня, за результатами письмових робіт та за найвищими балами визначили,що переможцями у цьому конкурсі стали-  Доценко Софія із Калинівської ЗОШ І-ІІ ст.,шкільний бібліотекар Музичка Олена та Вус Мартин із Черчицького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ», бібліотекар Крупенко Д.М. Переможців нагороджено дипломами та гарними книгами. Всі учасники теж нагороджені дипломами за участь у конкурсі та презентами.

 Конкурсанти та переможці мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про улюблені книжки. І найголовніше – читачі зрозуміли, що кожна прочитана книжка стала для них захопливою подорожжю у цікавий та новий світ.



   Відповідно до плану роботи методкабінету Яворівської РДА у навчальних закладах району, зокрема, у опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст.ім.Івана Франка»,  опорному закладі «Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1» та Староярській ЗОШ І-ІІ ст. ім. Героя України Романа Варениці відбулися засідання школи становлення молодого вчителя історії.
 Керівник школи становлення молодого вчителя історії,  методист методичного кабінету Меленчук І.Б., ознайомила присутніх з планом роботи засідань. 
     У опорному закладі «Івано-Франківській ЗОШ І-ІІІ ст.» Підляська Зоряна Богданівна провела урок з восьмикласниками на тему ««Українська козацька держава в період гетьманування Івана Мазепи», на якому застосувала інноваційні  та інтерактивні методи навчання:робота із смарт-дошкою,робота в групах,робота з джерелами. По закінченні засідання екскурсоводом Завідією Н.Я.  проведено екскурсію у шкільному музеї імені Івана Франка.

У Староярській ЗОШ І-ІІ ст. ім. Героя України Романа Варениці відбулося засідання школи молодого вчителя історії. Вчитель історії Галина Кіт провела урок на тему
«Данило Галицький - будівничий Галицько-Волинської держави». Під час уроку учні працювали з картою та історичними джерелами, з'ясовуючи основні аспекти діяльності короля Данила як державного діяча. Засвоєні знання з теми учні мали можливість перевірити під час написання історичного диктанту.
Практичний психолог В. Базюк провела заняття з елементами тренінгу «Формування мотивації навчальної діяльності учнів на уроках», метою якого було з'ясування основних шляхів та методів мотивації сучасного учня. Під час виконання вправ та вирішення завдань молоді педагоги уточнили теоретичні знання про мотиви навчання, вчилися активізовувати пізнавальну діяльність учнів та створювали образ учня з високою мотивацією до навчання.
  В опорному закладі  «Новояворівська ЗОШ І- ІІІ ступенів №1» під час засідання школи становлення молодого вчителя історії свою професійну майстерність демонстрували вчителі історії Юськів Іванна Василівна та Макоус-Заставна Тетяна Іванівна.
  Іванна Василівна провела урок у 8 класі на тему:"Польська держава через піднесення до свавілля".
  Тетяна Іванівна презентувала заняття "Греко-перські війни" у 6 класі. Уроки були надзвичайно цікаві та змістовні з використанням інноваційних та інтерактивних технологій.
   Меленчук І.Б., методист методичного кабінету, керівник школи молодого вчителя історії, підбила підсумки та дала поради щодо викладання історії в сучасних умовах молодим вчителям. Разом з тим було опрацьовано ряд методичних рекомендацій,щодо викладання історії в сучасних умовах.



 Відповідно до плану роботи методкабінету відділу освіти Яворівської РДА у Новояворівському краєзнавчому музею для вчителів історії району організовано цікаві заходи: екскурсія музеєм, яку провела екскурсовод музею Леся Більська, тренінг «Демократизація школи. Команда і партнерство»- тренери Наталія Косик та Леся Більська. З презентацією ГО «Гостинець» та освітньої Програми для дорослих «Формування культурного простору. Історія та

мистецтво» виступив тренер, вчитель історії Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст. Глова М.М. На завершення тренером Галиною Рось проведено майстер-клас «Історія і кава».  Методист методкабінету Меленчук Ірина Богданівна висловила подяку Наталії Косик, Лесі Більській, Галині Рось, Миколі Глові за атмосферу творчості, майстерності, професіоналізму, позитиву та отримання корисного досвіду під час проведених заходів.




Відповідно до наказу Міністерства науки і освіти України та згідно з вимогами "Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів" 17 березня 2019 р. в приміщенні Львівського національного університету імені Івана Франка команда учнів із Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 та №2- Попович Еріка-Валерія, Афанасьєва Марія,Рокошевська Марта,Українець Надія,Гуль Максим,під керівництвом вчителів історії Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Стецькович Л.М.та Горгут Г.В. брали участь в обласному турнірі юних істориків імені Богдана Сольчаника. Серед восьми команд області, а в тому числі і команда з МАНу, школярі в запеклій боротьбі вибороли І почесне місце.Представницьке журі, це викладачі ЛНУ, відзначили підготовчу роботу, яку провели наставники нашої команди,щоб достойно виступити під час змагань. Приємно відзначити, що наші учні вже кілька років поспіль виборюють призові місця в обласному та Всеукраїнському етапах, що свідчить про щоденну клопітку працю, високий фаховий рівень вчителів історії Лілії Михайлівни та Галини Василівни.

    Ще раз вітаємо з перемогою та бажаємо Вам невичерпної енергії й творчого натхнення до нових досягнень і здобутків у подальших наукових пошуках


5 березня 2019 року у Староярській ЗОШ І-ІІ ст. ім. Героя України Романа Варениці відбулося засідання школи молодого вчителя історії. Вчитель історії Г. Кіт провела урок на тему «Данило Галицький - будівничий Галицько-Волинської держави». Під час уроку учні працювали з картою та історичними джерелами, з'ясовуючи основні аспекти діяльності короля Данила як державного діяча. Засвоєні знання з теми учні мали можливість перевірити під час написання історичного диктанту.
Практичний психолог В. Базюк провела заняття з елементами тренінгу «Формування мотивації навчальної діяльності учнів на уроках», метою якого було з'ясування основних шляхів та методів мотивації сучасного учня. Під час виконання вправ та вирішення завдань молоді педагоги уточнили теоретичні знання про мотиви навчання, вчилися активізовувати пізнавальну діяльність учнів та створювали образ учня з високою мотивацією до навчання. Методист методичного кабінету І. Меленчук підвела підсумки та дала поради молодим вчителям щодо викладання історії в сучасних умовах.



    7 лютого 2019 року в приміщенні Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбулася інформаціно-методична нарада шкільних бібліотекарів району.Методист методичного кабінету Меленчук І.Б. ознайомила присутніх з планом роботи,зокрема, про проведення методичних семінарів у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№3 та Залузькій ЗОШ І-ІІ ст.Шкільні бібліотекарі МацелюхК.І. , Кіт О.Р., Рубай О.М. презентували досвід роботи проведення семінару. Кожен захід було методично продумано,організовано.Схвальні відгуки отримали бібліотекарі під час обговорення .
   З презентацією "Про методичну роботу шкільних бібліотекарів" виступила Меленчук І.Б., яка наголосила про особливість та відповідальність перед кожним відвідувачем:чи стане він надалі читачем публічної або спеціальної бібліотеки.
      Віра Буфан,методист методкабінету, яка відповідає за замовлення та отримання навчальних підручників, проінформувала про надходження та отримання підручників для 1,5,10 класів.Наголосила на дотриманні інструкції,щодо правильності списання підручників відповідно до наказу про проведення інвентаризації.




 Переможців ІІІ етапу Всеукраїнської                учнівської олімпіади з історії!!!
ІІ місце- Гопшту Анну, ученицю 8 класу опорного закладу "Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1", вчитель Юськів Іванна Василівна;
ІІІ місце-Тутка Володимира, учня 9 класу Завадівської ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель Бачало Оксана Миколаївна;
ІІІ місце- Раб Іванну-Тамілу, ученицю 10 класу Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ст.-ліцей", вчитель Мельник Ніна Дмитрівна;
ІІІ місце- Полюх Роману, ученицю 11 класу Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст.імені Мар'яна Корчака, вчитель Сенюта Ярослава Іванівна.
      Бажаємо Вам і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук! Зичимо, щоб супутниками усіх починань були успіх та удача!





      6 грудня 2018 року у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст. 3 відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів. Перед бібліотекарями виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Юнко Н.А., котра розповіла про здобутки і досягнення педагогічного та учнівського колективів з 2017-2018 рр.. Вона зазначила, що за цей період у школі відбулося багато навчально-виховних заходів різної тематики. До участі у них були залучені і шкільні бібліотекарі. Присутні мали змогу побачити відеозапис відтворення цих заходів наяву.  Бібліотекарі Мацелюх К.І. та Кіт О.Р. підготували презентацію роботи шкільної бібліотеки. У бібліотеці запрошені гості побачили виставки творів, присвячених відзначенню видатних подій, вшануванню пам’яті творчих особистостей, відомих педагогів, духовних наставників.


     Усім присутнім в актовому залі школи був запропонований безпосередній перегляд виховних заходів під назвами: «Співець життя народного» (приурочений 180-ій  річниці від дня народження І.С.Нечуя – Левицького) і «Повертайся живим!». Учасниками літературного свята були школярі 11-А, 8-А,3-В , 4-Б класів. Учні були добре підготовленими до цього заходу, тому всі присутні високо оцінили роботу бібліотекарів, вчителя української мови та літератури Мельничук І.Д., а також майстерність виконання своїх ролей дітьми.
            Другий захід – патріотичного спрямування, який мав назву «Повертайся живим!». До участі у ньому були залучені учні 10-А, 10-Б,11-В та 1-Б класів. Під час обговорення проведених заходів були висловлені тільки позитивні враження. Методист районного відділу освіти Меленчук І.Б. та бібліотекарі району- Гіщак А.В., Вархоляк Н.М., ПенкоУ.М., Хоча О.Я.,Мельник М.М., високо оцінили роботу бібліотекарів та педагогів з учнями школи щодо розвитку їх розумових та творчих здібностей. Семінар мав актуальне та навчально - виховне спрямування і успішне логічне завершення
   
 В.О.Сухомлинський писав: «Усе з чогось починається: школа – з порога, урок – з дзвінка, знання – з учителя». Від рівня його підготовки залежить якість освіти, рівень духовної культури суспільства. А в школі ХХІ століття працювати йому – молодому вчителю.

     Відповідно до плану роботи методкабінету відбулося засідання становлення молодого вчителя історії у Коханівській ЗОШ І-ІІ ст. Вчитель історії Брошко С.Б. підготувала та провела виховний захід, присвячений 1030 літтю Хрещення русі.
 Методист методкабінету Меленчук І.Б. провела співбесіду з новопризначеними вчителями, надала методичну допомогу та ознайомила присутніх інструктивними документами, щодо викладання уроків історії, познайомила з інструкцією ведення класних журналів та оцінювання навчальної діяльності школярів.

«Осінь єднає шкільні бібліотеки» - під таким гаслом 15 листопада 2018 року в Залузькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів.
У ході проведення зустрічі бібліотекар О. Рубай презентувала роботу шкільної бібліотеки, провела екскурсію чарівним містом Книгоградом, де учасники семінару мали можливість ознайомитися із документацією, що регламентує роботу бібліотеки, ознайомилися з авторськими дитячими творами та ЛЕП-буками.
Цікаво та змістовно пройшла година спілкування з елементами тренінгу «Мистецтво бути шкільним бібліотекарем», яку провела голова методичної ради школи Ж. Рубай. Присутні вирішували педагогічні та бібліотечні ситуації, укладали правила успішної роботи бібліотекаря в школі, ділилися досвідом та релаксували.
Незабутньою стала зустріч з поетесою Яворіщини Романією Торбич, «просто жінкою, просто матір’ю і берегинею, від роду українкою, авторкою збірок «Ужинок», «Розкажіть, бабусю, казку» та краєзнавчого нарису «Животоки».
Методист відділу освіти Ірина Богданівна Меленчук, підводячи підсумки роботи семінару, відзначила високий методичний рівень та об’ємну роботу щодо його підготовки.

Відповідно до наказу відділу освіти №02-02/227 від 14.09.2018р. відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії України та всесвітньої історії серед школярів 8-11 класів. Учні давали відповіді на тестові завдання, працювали з історичним джерелом та писали міні-есе на завдані теми. Роботи були результативними.


Відповідно до плану роботи методкабінету відбулося  засідання школи новопризначеного шкільного бібліотекаря, яким керує методист методкабінету Меленчук І.Б.Спочатку зустріч відбулася у приміщенні Яворівської центральної бібліотеки, де Ірина Богданівна, у вигляді презентації, довела до присутніх коротку інформацію про життя та діяльність педагога

Василя Сухомлинського. Лариса Ходєєва, заввідділом обслуговування ЦРБ ім. Юрія Липи та провідний бібліограф Наталія Биба , виступили з презентацією, яка присвячена 100 річчю від дня народження Василя Сухомлинського. А також порекомендували молодим шкільним бібліотекарям, як оформляти книжкові виставки, як робити презентації.
    По дорозі у шкільну бібліотеку Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, учасники заходу ще зупинилися у районній дитячій бібліотеці, де бібліотекар Телегей Л. та Горуна С. розказали про співпрацю їхнього колективу з учнями Яворівських навчальних закладів та їхніми наставниками.  Розказали про інноваційні методи оформлення книжкових виставок, про зустрічі з письменниками та поетами Львівщини та Яворівщини.
  Керівник районного методичного об’єднання Гіщак Г.В.,вона ж шкільний бібліотекар Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, провела практичний курс, а саме , познайомила молодих колег із бібліотечною документацією.

    Методист методкабінету Меленчук І.Б. підсумувала роботу засідання та запросила відвідати музей «Бойової слави» .
Цікавою та захоплюючою видалася екскурсія Розточанським краєм. Шкільні бібліотекарі району здійснили цікаву подорож, яку організувала методист методичного кабінету Меленчук Ірина Богданівна. Проїжджаючи дорогою, милувалися  краєвидами осінньої природи.
   Перша зустріч відбулася у м.Жовква. Приємна екскурсовод Христина провела екскурсію незвичним,старовинним містом, із яким пов’язані важливі події української та європейської історії, а також його архітектурні та культурні пам’ятки. А саме, резиденцією королівських і вельможних родин, яке зберегло давню архітектуру, структуру епохи Ренесансу: замок Жолкевського, старовинної церкви Різдва Христового, Святої Трійці, Парафіяльний костьол, ренесансний будинок з підсяння на Вічевій площі, Синагогу.
   У зворотньому напрямку заїхали до Крехівського монастиря. «Тисяча літ в очах у Тебе- мов день  учорашній що минув»(Пс.90,4)- такі слова мимоволі спадають на думку побожного прочанина, який, подолавши труд подорожі, зупиняється перед брамою Крехівського василіанського монастиря.
Щасливі та зворушені подорожжю, шкільні бібліотекарі побажали та запропонували ще продовжувати організовувати такі цікаві екскурсії.


 




 Відповідно до плану роботи методичного кабінету, в рамках місячника шкільної бібліотеки,  31 жовтня 2018 року, як підсумок проведених заходів, відбулося районне Свято української книжки.

    Готуючись до свята, в бібліотеках організовувались виставки найкращих зразків української літератури для дітей, тематичні полиці. Особлива увага була приділена популяризації книг письменників – земляків. Це чудова нагода для організації зустрічей читачів з письменниками,видавцями, редакторами.

Саме такого формату відбулося і районне свято. Воно носило і пізнавальний характер, коли читачі давали відповіді на тестові завдання з  прочитаних книг програмового та позакласного читання.
 Другим етапом була зустріч у «Літературній вітальні» із Львівською письменницею Марією Людкевич, редактором Львівської газети «Галицьке юнацтво», лауреатом премії ім. Маркіяна Шашкевича, ім. Лесі Українки, ім. Павла Тичини, лауреатом Міжнародної премії ім. Дмитра Нитченка. За заслуги у популяризації української книги   у 2006 році нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.
  Читачі також брали  участь у знаннях на ерудицію, у літературних іграх, де окремі з них стали переможцями.
   Підсумком свята стало нагородження переможців та учасників дійства. Найкращим та найактивнішим читачем стали- Хлян Христина, учениця 8 класу опорного закладу «Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3 імені Тараса Шевченка» та Бамбурова Вікторія, учениця 8 класу із Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2.
    Свято пройшло весело та цікаво. Методист методичного кабінету Меленчук Ірина Богданівна щиро подякувала шкільним бібліотекарям за підготовку та активну участь.


У приміщенні Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбулося засідання творчої групи шкільних бібліотекарів, на яке було запрошено завбібліотекою Опорного закладу "Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1"Хочу О.Я., Миклуш А.О. із Опорного закладу "Немирівська ЗОШ І-ІІІ ст.", Тишик Н.С. із Яворівської ЗОШ І ст. та керівника районного методичного об'єднання шкільних бібліотекарів Гіщак А..В.Методист методичного кабінету Меленчук І.Б. запропонувала до уваги рекомендації, щодо проведення свята Української книжки. Хочою О.Я внесено пропозицію - відзначати кожного учасника дипломами за окремими номінаціями. Анна Володимирівна запропонувала відзначити кожного читача окремими нагородами, за участь у конкурсах. Як підсумок засідання, свято має відбутися 31 жовтня 2018 року.
Чергове засідання творчої групи вчителів історії відбулося в опорному закладі "Яворівська ЗОШ І-ІІІ №3". Методист методкабінету Меленчук І.Б. відзначила , що  планування за оновленими програмами для 5-9 класів складено минулого року. Цьогоріч будуть складатися питання для завдань тематичних контрольних для 5, 10 класів.
   Міщишин О.А.,вчитель історії Глиницького НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ", керівник творчої групи вчителів історії розпланувала та порекомендувала з курсу "Історія України. Людина і світ." 10 клас - інтегрований курс. Вчитель історії Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Назар О.З спланувала уроки історії України та всесвітньої історії для 10 класу, як окремі предмети. Між членами творчої групи, до яких входять ще: Мруць О.Б.( Чернилявська ЗОШ І-ІІІ ст.), Обаряник М.Д.,(Вороблячинська ЗОШ І-ІІ ст.),Запотічна Н.Ф. ( Яворівська гімназія), Захар.Г.М.(Залузька ЗОШ І-ІІ ст.), Підляська З.Б. (опорний заклад "Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст.) , Саракула С.Я (Любинська ЗОШ І-ІІІ ст.),Кизик Г.З.(Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2) , Брошко С.Я.(Коханівська ЗОШ І-ІІ ст.)зроблено роподіл для написання контрольних тематичних робіт у 5,10 класах. Плідної праці Вам.



Відповідно до плану роботи методкабінету відбулася інформаційно - методична нарада шкільних бібліотекарів району, щодо забезпечення ЗЗСО навчальними підручниками та художньою літературою. Методист методкабінету Меленчук І.Б,яка відповідає за методичну роботу , наголосила на проведенні заходів у ЗЗСО, планів роботи шкільних бібліотек, проведення семінарів. В.Буфан, методист методкабінету, яка відповідає за замовлення та отримання підручників, довела до відома інформацію, які підручники отримано і які ще надходять. Відповідно до наказу відділу освіти про проведення інвентаризації, кожен бібліотекар навчального закладу зробив коротку інформацію, як забезпечені учні навчальними підручниками. Інформації прийняті до уваги. Обмін між підручниками проведено в

межах району.

Грамотою відділу освіти Яворівської РДА за наслідками атестації у 2018 році відзначена шкільний бібліотекар опорного закладу «Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1» Хоча Олена Яківна. На завершення засідання шкільні бібліотекарі обмінялися думками з приводу роботи на наступний навчальний рік.


Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти  Яворівської РДА 21 серпня 2018 року  відбулося засідання районної методичної комісії вчителів історії . Із звітом та презентацією про роботу методичної комісії з вчителями виступила методист методкабінету, керівник районної методичної комісії Меленчук І.Б. Також  було звернуто увагу на викладанні предмета за оновленими програмами у 5-10класах та на виконання інформаційно-методичного листа «Про оцінювання навчальних досягнень учнів з історії у системі загальної середньої освіти Львівщини».Вчителі історії із Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Стецькович Л.М. та Горгут Г.В.  виступили з презентацією про організацію, підготовку та участь команди у Всеукраїнському турнірі «Юних істориків». Учениця цього ж закладу, Афанас’єва Марія, виступила з доповіддю «Єрусалим: столиця Ізраїлю та релігійний центр світу».
В обговоренні взяли участь Глова М.М. , (Шклівська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Больбан Ю.І.,( Бунівська ЗОШ І-ІІ ст.) За досягнуті успіхи у викладанні предмета історія за наслідками атестації, вчитель Черчицького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» ВербенецьУ.О., Моляща О.Я. та Меленчук І.Б. із Яворівської гімназії нагороджені грамотою відділу освіти Яворівської РДА.





4 квітня 2018 року відбулася зустріч з Романом Пастушенко, завідувачем кабінету розвитку освіти ЛОІППО, який познайомив вчителів історії  із структурою пропедевтичного курсу «Вступ до історії» 5 клас та презентацією окремих сторінок підручника за оновленою програмою (авт. Р.Пастушенко)

 А також із Тетяною Формос – учителем вищої кваліфікаційної категорії, учителем-методистом спеціалізованої (з поглибленим вивченням французької мови) школи № 37 м. Львова, яка пілотує єдиний курс у 2017-2018 н.р., із питанням "Концептуальні основи єдиного курсу історії «Історія: Україна і світ», зокрема:
-      засади курсу;
-      структура курсу;
-      головні умови успішної роботи вчителя і учнів;
-      можливості курсу.
Відбулася презентація окремих сторінок підручника –авт.О. Аркуша, М. Мудрий.
 Також ознайомлено присутніх з новим навчальним предметом інтегрований курс «Громадянська освіта» 10 клас:
-  структура курсу;
- презентаційні матеріали окремих сторінок підручника – авт. І.Васильків, І. Танчин та інші.
 Методист методкабінету Меленчук І.Б. ознайомила вчителів історії з основними тезами із методичних рекомендацій про  проведення ДПА з історії України у 9 класі. В обговоренні взяли участь вчитель історії із Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Стецькович Л.М., Глиницького НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" Міщишин О.А.

 
15 лютого 2018 року  у Новинській ЗОШ І-ІІ ступенів імені Тараса Пазина відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів для І-ІІ ст.. та новопризначених під керівництвом методиста відділу освіти Меленчук Ірини Богданівни на тему «Роль шкільної бібліотеки у  розвитку національно – патріотичного виховання та громадянської позиції   учнів».
Шкільний бібліотекар Цізда Любов  Михайлівна підготувала і продемонструвала одну з  інноваційних форм бібліотечної роботи – флешмоб «ЇЇ величність – книга», де діти в пісні , танці та гаслами пропагували книгу та роль бібліотеки.
Для бібліотекарів району директор освітнього закладу Шот Марія Миколаївна  провела екскурсію по школі, ознайомивши з її здобутками та напрацюваннями, а також переглянули фільм про історію школи.
Любов Михайлівна з учнями закладу провела виховний захід «Вони Герої на землі та Ангелами на небі», на який було запрошені брат і батько загиблого Героя України Тараса Пазина.
В ході заходу Любов Михайлівна декламувала власні вірші. Під час проведення заходу були використані ролики про Майдан, про війну,яка триває на нашій території,  про Тараса Пазина. Цікавим та змістовним був  патріотичний танок.  До присутніх виступив брат Героя Тараса Пазина, депутат Львівської  обласної ради Дмитро Пазин.
Учні вражали присутніх декламуванням віршів та виконанням пісень на патріотичну тематику.
Методист відділу освіти Ірина Богданівна Меленчук відзначила роботу бібліотекаря Цізди Л. М. та подякувала адміністрації та всім учасникам за гарну організацію.



Український католицький університет не тільки дає високий рівень якості освіти, а й усі можливості для цікавого студентського життя. Бібліотека УКУ є членом Європейської асоціації католицьких біблітек  мета - сприяти обміну літературою, досвідом. В цьому мали можливість переконатися шкільні бібліотекарі району під час екскурсії у бібліотеку цього навчального закладу.



 6 лютого 2018 року в Наконечнянській ЗОШ І – ІІ  ст. ім. Героя України Романа Сеника, відбулося засідання школи молодого вчителя історії за участю методиста відділу освіти Яворівської райдержадміністрації Меленчук Ірини Богданівни .
         В програмі засідання молоді педагоги відвідали урок – пам’яті на тему :                       « Вони боролись , щоб ми перемогли » , який провела вчитель історії Стецик Марія Мар’янівна, а також стали учасниками тренінгу на тему « Підвищення професійної майстерності педагога шляхом особистісного зростання та творчого   підходу », який провела практичний психолог Гавловська Галина Богданівна .
        
Учасники школи молодого вчителя спільно з методистом Меленчук Іриною Богданівною обговорили ряд питань, зокрема : оцінювання навичок і знань учнів на уроках  історії ; підготовка вчителя до атестації .



  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ  УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З 
 ІСТОРІЇ!!!

 

Грицишин Наталію, ученицю 8 класу Середкевицького НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"- ІІ місце.Вчитель Хомутник Любов Федорівна. 
Жукевича Ігоря, учня 8 класу Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст- ІІІ місце. Вчитель Глова Микола Миколайович
                             БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ!


 12 грудня 2017 року методичне засідання вчителів історії відбулося у Дрогомишлянському НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ". Вчитель історії Дзвоник О.Я., вчитель української мови та літератури Матвіїв Л.О. провели бінарний урок в 11 класі на тему " Відлига в українській культурі. Шістдесятництво". Вчителі історії,зарубіжної літератури, англійської мови, цього закладу під час обговорення проаналізували проведений урок та дали високу оцінку.  Заступник директора Тарабань Н.М. підсумувала роботу методичного об'єднання.


 28 листопада 2017 року у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3  відбувся шкільний турнір юних істориків . Захід   був присвячений актуальним питанням  сьогодення  - європейської  інтеграції України і безвізового режиму.  
     Метою турніру було - показати взірець командної роботи, вміння вирішувати наукові проблеми, демонструвати власну точку зору і вміння відстоювати її у наукових дискусіях.
Таке змагання між командами Львівської області  щорічно відбувається у Львові, а переможці їдуть на Всеукраїнський турнір юник істориків.  Учні нашої школи разом з учнями інших шкіл Яворівського району впродовж вже 10 років є учасниками і преможцями  обласних та Всеукраїнських  турнірів "Юних істориків".  Керівниками і наставниками команди є вчителі історії  нашої школи Стецькович Л.М. та Горгут Г.В.
На  шкільному турнірі розглядалися три  питання:
1.Чи вступ до ЄС - це єдина альтернатива для побудови нової України.
2.Безвізовий режим : за і проти.
3.Європейська економічна спільнота(ЄЕС-ЄС): економічний,політичний чи ціннісно-цивілізаційний проект.
  В інтелектуальному змаганні брали участь  3 команди. Першу команду представляли  учні: Рокошевська М.(9-В),Афанасьєва М.(10-А) ,Рак О. (9-В),Рак Ю.(9-В), Лисик О. (10-А). Другу  -  Малець Д.(10-В),Попович В.(9-В), Дмитришин А.(11-А), Каньтох М. (10-В). Представниками наступної були Ковбель А. (10-А),Мазур А.(10-В),
Кіндрат В. (10-А),Клюс І.(8-А).
Змагання оцінювали  переможці  обласного та ХVІI Всеукраїнського учнівського турніру 2015  року Карпа Вікторія (випускниця Новояворівського ліцею та теперішня  студентка  ЛНУ ім.. І. Франка) , Антонишин Іван (випускник Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3, студент   Національного університету «Львівська політехніка». ) та вчителі історії Стецькович Л.М. та Горгут Г.В.
                 Кожна команда змагалась,  виконуючи різні ролі – доповідача, опонента і рецензента.
Журі турніру відмітило, що учасники засвідчили уміле оперування знаннями під час історичних дебатів, усвідомлене проектування минулих подій на сучасність, ведення конструктивного інтелектуального діалогу.  Команди школярів уміють на високому науковому рівні викласти та обґрунтувати свою позицію з приводу тієї чи іншої  проблемної ситуації,  доводити  аргументовану  точку зору  в  дискусіях .
    Високу  оцінку  роботі вчителів  історії  Стецькович Л.М. та Горгут Г.В. дали методист відділу освіти  Яворівської райдержадміністрації Меленчук І.Б. та заступник директора Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3   Давидюк Н.З. та вчителі  історії, котрі були запрошені.


16 листопада 2017 р. у Вороцівському НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" відбувся семінар бібліотекарів шкіл І-ІІІ ступенів Яворівського району на тему "Виховання національно-патріотичних почуттів засобами художнього слова". До уваги запрошених було представлено тренінг "Загляньмо в бібліотеку майбутнього". Присутні ділилися своїми думками, сподіваннями та мріями, спільно вимальовуючи проект бібліотеки майбутнього, де не буде бракувати підручників, буде багато комп'ютерної техніки, вдосталь художньої літератури.
Після цього увазі шкільних бібліотекарів була запропонована літературно-музична композиція "Пам'ятай! Нам є, що захищати". Школярі представили аудиторії екскурс у героїчне минуле нашого народу та склали шану сучасним героям. Також було запрошено поета Івана Пазина - батька молодшого сержанта Тараса Пазина, який героїчно загинув в АТО. Цей захід допоміг кожному усвідомити себе патріотом, готовим на жертву заради Батьківщини. Бібліотекарі району визнали проведені заходи вдалими і актуальними




09.11.17р. у Вороблячинській ЗОШ І –ІІ ст. ім. Героя України Віталія Коцюби відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів  на тему: «Формування читацьких  інтересів школярів».
           Директор школи Клебан В.В. підготував презентацію у якій ознайомив присутніх з педагогічним колективом, досягненнями учнів та вчителів. Розповів про стан матеріально-технічного забезпечення та подальші перспективи розвитку школи.
          Присутні мали змогу ознайомитися з досвідом роботи шкільного бібліотекаря Клебан Х.І. та з «Сторіночкою шкільного бібліотекаря» на сайті школи. Під час семінару був проведений бібліотечний калейдоскоп «Книжечка шукає друзів» з учнями 5 класу.
Вчитель історії Обаряник М. Д. презентувала книгу «Львівські Лицарі Небесної Сотні», співавторами якої  є вона та учні школи.
         Заступник директора, Білецька І. М. провела для гостей екскурсію школою. Учасники семінару побували у класі, де навчався Герой України ім’я якого носить школа, оглянули куточок пам’яті де зберігаються речі Героя.
         Підводячи підсумок проведення семінару, Гіщак Г. В., керівник районної методичної комісії шкільних бібліотекарів, від імені усіх присутніх подякувала за гостинність, а бібліотекарям за плідну працю.


26 листопада  2017 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№3 проходила олімпіада з історії. Змагалися учні з 8-11 класів. Компетентне журі оцінювали роботи відповідно до критеріїв оцінювання. Велику організаційну роботу проведення олімпіади здійснили члени оргкомітету                                                                 Дякую всім за співпрацю. 




 7 листопада 2017 року вчителі історії ЗНЗ району мали змогу ознайомитися з сучасним закладом-бібліотекою Українського Католицького Університету у м.Львові.
   Бібліотекар-екскурсовод закладу ознайомила присутніх з історією заснування закладу.
    Пройшлися по найсучасніших приміщеннях, які створені для навчання, для читання літератури, для відпочинку студентів.


     
 30 жовтня 2017 року відбулася інформаційно-методична нарада шкільних бібліотекарів. Першочерговим завданням для шкільних бібліотекарів є виконання Наказу №1228 від 22.08.2017 р. "Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та обліку підручників" та опрацювання Інструкції . Бібліотекарі жваво обговорювали дані питання. Прийнято рішення про неухильне дотримання Інструкції.
   До 10 листопада 2017 р. здати акти на списання підручників для 9 класу у бухгалтерію відповідно до пунктів.
      Методист методкабінету І.Меленчук наголосила, що не у всіх ЗНЗ проведено заходи відзначення Місячника шкільних бібліотек. А також наголосила , що проведені заходи мали проводитись відповідно до теми. Також присутні переглянули відео-ролик проведеного уроку "За здоровий спосіб життя"у Новояворівській ЗОШ І ст. під керівництвом шкільного бібліотекаря М.Мельник.
       пвід 22.08.2017 


Чергове засідання творчої групи вчителів історії відбулося у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№3 ім.Т.Шевченка. Керівник Міщишин О.А. представляла розроблені учасниками групи контрольні роботи з історії України та всесвітньої історії для 9 класу. У написанні завдань брали участь: Міщишин О.А., Глиницький НВК "ЗОШ І-ІІІ ст-ЛНЗ", Захар Г.М., Залузька ЗОШ І-ІІ ст., Обаряник М.Д., Вороблячинська ЗОШ І-ІІ ст. ім.Героя України В.Коцюби, Малець.Л.А., Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Мруць.Л.Б., Чернилявська ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Т.Перуна, Куц. З.Б., Івано-Франківська ЗОШІ-ІІІ ст. ім. І.Франка. Методист методкабінету Меленчук І.Б., яка відповідає за методичний супровід вчителів історії прорецензувала завдання, а також з присутніми опрацювали інформаційно-методичний лист "Про оцінювання навчальних досягнень учнів з історії у системі загальної середньої освіти Львівщини"

Урочисто та святково відбулося відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. У святковому залі районного народного дому "Сокіл" зібралися шкільні бібліотекарі ЗНЗ району. З привітальним словом до бібліотекарів звернулися голова Яворівської районної державної адміністрації Орест Хлян та голова Яворівської районної ради Володимир Сичак. Керівник апарату Яворівської районної адміністрації Зоряна Мірило відзначила грамотою Яворівської районної державної адміністрації методиста методкабінету Меленчук І.Б. за багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток бібліотечної сфери. Подяками Яворівської РДА та цінними подарунками нагороджені бібліотекар Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Гіщак Г.В. та Миклуш Г.О. із Немирівської ЗОШ І-ІІІ ст.
       Грамотами відділу освіти Яворівської РДА з нагоди професійого свята нагороджені бібліотекарі:
   Хоча О.Я . , опорний заклад "Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1"; Батіг М.І.,  Шклівська ЗОШ І-ІІІ ст., Мельник М.М., Новояворівська ЗОШ І ст., Борис О.М., Бірківський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" ім.Т.Шевченка, Балянда Г.Ф., Добростанська ЗОШ І-ІІ ст., Прийма В.М., Рясне-Руський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ", Канус Л.М., Терновицький НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Караїм.Л.С., Кам'янобрідська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.П.Адрусіва, Кириленко Л.М., Чернилявька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Перуна, Милянець Н.С., Верблянська ЗОШ І-ІІІ ст.
     Подяками відділу освіти відзначені бібліотекарі:
Нога Г.С., Краковецька ЗОШ І-ІІІ ст. ім Р.Шухевича, Кучма.Л.М., Порічанський НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Крупенко Д.М., Черчицький НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Тишик Н.С., Яворівська ЗОШ І ст., Кметюк О.Д., Новояворівський НВК "ЗОШ ІІ ст.-ліцей", Вархоляк Н.М., Віжомлянський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" ім.І.Севери,Романик М.С., Яворівська гімназія ім.О.Маковея, Горбач М.І., Любинська ЗОШ І-ІІІ ст., Ваник М.Я., Наконечнянська ЗОШ І-ІІ ст. ім.Героя України Р.Сеника, Больбан С.М., Бунівська ЗОШ І-ІІ ст. ім.Ю.Липи, Сімакович Н.Ю. та Курчик К.О., Старицька ЗОШ І-ІІІ ст.

  Гарні, цікаві, змістовні номери аматорів сцени у  складі шкільних бібліотекарів, з приємністю зустрічали та проводжали оплесками це-ансабль, дует, інсценізація, вірші. Заслужений зразковий танцювальний колектив "Юність", керівник Польшин М.Т., із Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 отримав оплески та вихід на "біс". Вчителі із цієї ж школи Дроф'як Н. та Броневський Б. присвятили пісні теж учасникам свята. Інсценізація двох "сварливих кумась", ролі яких грали Гіщак Г. та Кондратьєва В., веселили прсутніх та ще й роздали подаруночки.
       Відділ освіти Яворівської РДА висловлює щиру подяку директору РНД "Сокіл" Л.Духнич, Голові районної організації профспілки працівників освіти та науки Я.Кобиці, директору ЗОШ І-ІІІ ст.№2 О.Бамбуровій, голові районної методичної комісії шкільних бібліотекарів Г.Гіщак, шкільним бібліотекарям, які приємно  справляли на нас враження своїми виступами.


 7 вересня 2017 року відбулася інформаційно-методична нарада шкільних бібліотекарів ЗНЗ району. Основне питання, яке розглядалося- забезпечення школярів підручниками. Шкільні бібліотекарі з кожного навчального закладу проаналізували стан забезпечення та обмін між ЗНЗ підручниками, яких не вистачає.
 5 вересня 2017 року в приміщенні Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбулося засідання творчої групи вчителів історії. Засідання розпочала методист методкабінету, голова районної методичної комісії вчителів історії Меленчук І.Б. ознайомивши присутніх з планом роботи.
   Керівник творчої групи Міщишин О.А.( Глиницький НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ") представила розроблене планування з історії для 5-9 класів за новими оновленими програмами.
     Члени творчої групи, вчителі, які мають звання "Старший вчитель" та вищу кваліфікаційну категорію: Глова М.М.,        вчитель історії Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст,, Обаряник М.Д. , Вороблячинський НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Бардак Л.І., Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Захар.Г.М., Залузька ЗОШ І-ІІ ст., МалецьЛ.А.,Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3, та вчителі Куц З.Б.,Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІст., Чепіль Н.В. , Прилбицька ЗОШ І-ІІІ ст. та Калитяк І.В. також прийняли участь в обговоренні розробки планування.
 Дякую всім за співпрацю!!!


 23 серпня 2017 року відбулося засідання районної методичної комісії шкільних бібліотекарів.  Методист методкабінету Меленчук І.Б. підвела підсумки роботи комісії за минулий навчальний рік.. Шкільні бібліотекарі активно обговорили питання забезпечення шкільними підручниками школярів у своїх навчальних закладах.









21 серпня 2017 року відбулося районне засідання методичної комісії вчителів історії та правознавства. Про підсумки методичної роботи за 2016-2017 н.р. виступила з доповіддю методист методкабінету, голова районної методичної комісії вчителів історії Меленчук І.Б.. Методист також ознайомила присутніх з оновленими програмами з історії у 5-9 класах та методичними рекомендаціями. Вчителі історії з Яворівської гімназії, Моляща О.Я., із Новояворівського ліцею, Мельник Н.Д., із Глиницького НВК "ЗОШ І-ІІІ стю-ДНЗ", Міщишин О.А. брали участь в обговоренні, а зокрема про оцінювання навчальних досягнень учнів. Всі присутні проголосували за пропозиції. 







http://schoollibrary2013.blogspot.com/p/2017_26.html


Небагато збереглося в Україні місць,де земля єднається з небом,а небо стає таким доступним; де історія і сучасність творять одне ціле, а пам'ять про минулі віки спонукає до шанобливої призадуми над змістом людського життя.
    Цікавою та захоплюючою була подорож  стежками Яворового та Розточанського краю, у Крехівський монастир. Колектив освітян Яворівщини побували на цих землях . Член товариства "Гостинець" Кіт Марія Михайлівна провела цікаву та змістовну розповідь про нашу Яворівщину, історію та видатних людей. На території монастиря учасники екскурсії пройшлися стежками історичних місцин до Печер та до Святого джерела.


    З метою підвищення рівня культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання, розвитку комунікативних навичок, підвищення ролі шкільних бібліотек 16 та 17 травня цього року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№3 проходило свято книги "Найкращий читач -2017". Учні 6 та 7 класів ЗНЗ І-ІІІ, І-ІІ ст. презентували та ділилися прочитаними книгами. Компетентне журі : Бикалович Н.А., директор районної бібліотеки для дітей, Мельник М.М., шкільний бібліотекар Новояворівської ЗОШ І ст. та методист методкабінету Меленчук І.Б. об'єктивно підвели підсумки конкурсу.

Серед учасників - читачів міських шкіл І-ІІІ ст. переможцями стали:
  • І місце- Хомік Марія, учениця 7 класу Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;
  • ІІ місце - Адольф Дарина, учениця 7 класу Немирівської ЗОШ І-ІІІ ст., Грабовська Наталія, учениця 6 класу Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст., Романик ероніка, учениця 7 класу Яворівської гімназії,
  • ІІІ місце - Хоча Ірина, учениця 7 класу Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Копитко Соломія, учениця 7 класу- Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Чаус Анастасія, учениця 7 класу Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ст. ліцей".
Серед сільських шкіл І - ІІІ ст. переможцями стали:
  • І місце- Дутко Тетяна, учениця 7 класу Любинської ЗОШ І-ІІІ ст.,
  • ІІ місце - Ольшанська Анна, учениця 6 класу Прилбицької ЗОШ І-ІІІ ст.,Карп'як Анастасія, учениця 5 класу Бірківського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ", Яремко Христина, учениця 7 класу Віжомлянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ",
  • ІІІ місце - Зволяк Олександра, учениця 6 класу Бердихівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ", Кобик Остап, учень 6 класу Домажирської ЗОШ І-ІІІ ст., Руда Вероніка, учениця 7 класу Завадівської ЗОШ І-ІІІ ст., Кириленко Марія, учениця 7 класу Чернилявської ЗОШ І-ІІІ ст., Ілик Павло, учень Наконечнянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Серед шкіл І-ІІ ст. :
  • І місце - Мартиник Лілія, учениця 6 класу Добростанської ЗОШ І-ІІ ст.,
  • ІІ місце - Линда Єлизавета, учениця 7 класу Черчицького НВК"ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Макаряк Марія, учениця 6 класу Терновицького НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Колотило Іванна, учениця 6 класу Бунівської ЗОШ І-ІІ ст.;
  • ІІІ місце - Гриник Христина, учениця 6 класу Оселівський НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ", Горін Мар'яна, учениця 7 класу Воледобростанської ЗОШІ-ІІ ст.,Єсип Зоряна,учениця 7 класу Семирівської ЗОШ І-ІІ ст., Климус Ольга, учениця 6 класу Наконечнянської ЗОШ І-ІІ ст.
Вітаємо переможців! Бажаємо гарних зустрічей з героями книг!!!



   27 квітня 2017 року в приміщенні Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбулася інформаційно-методична нарада шкільних бібліотекарів.


    З презентаціями проведення в навчальних закладах тижня дитячої та юнацької книги виступили Андрійчук О.М. із Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 та Карпин М.Д.,Нагачівська ЗОШ І-ІІІ ст..Рій Ю.С., Котівська ЗОШ І-ІІ ст.теж цікаво розповіла, як проводила заходи у цьому навчальному закладі. Борис О.М.,бібліотекар Бірківського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ", ще раз нам представила заходи, які були проведені під час семінару шкільних бібліотекарів. Лауреат конкурсу "Шкільний бібліотекар- 2017"- ІІ місце, Миклуш А.О. із Немирівської ЗОШ І-ІІІ ст.поділилася досвідом роботи проведення у школі різноманітних позакласних заходів,бібліотечних уроків.

   Методист методкабінету Меленчук І.Б. провела аналіз методичної роботи у районі.Звернула увагу на організації та проведення репозитарію, а саме замовлення підручників для 9 класу.



  У Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 для керівників окружних методичних комісій вчителів історії та новопризначених вчителів відбувся тренінг «Удосконалення навчального процесу засобами програмного забезпечення SMART Noteboоk. Учитель англійської мови, заступник директора з навчально-виховного процесу Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Британ І.Б. ознайомила педагогів із основними принципами використання інтерактивних дошок у навчальному процесі, можливостями програмного забезпечення SMART Noteboоk. Учасники тренінгу практикувались у створенні шаблонів SMART Noteboоk, проектували навчальні завдання та ситуації. До уваги педагогів Пазак М.Є., учитель історії цього навчального закладу, презентувала веб-сайт, на якому подано конспекти уроків з різних дисциплін, зокрема з історії, з використанням програмного забезпечення SMART Noteboоk. Для учасників тренінгу тренери давали відповіді на поставлені питання.
      Методист методкабінету Меленчук І.Б. наголосила присутнім на проведенні ДПА з історії у 9 класі. Коротко проінформувала про участь команди району, учнів Новояворівських закладів, у турнірі «Юних істориків», який відбувся у м.Запоріжжя та захищали честь Львівської області і зайняли третє місце.





    20 квітня 2017 року в Бірківському НВК « ЗОШ І-ІІІст. –ДНЗ» ім. Тараса Шевченка відбувся семінар шкільних бібліотекарів Яворівського району.
Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.
Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця.
Бібліотекарів району привітав директор школи Лінник Анатолій Миколайович і виразив велику повагу до цієї професії та шанобливого ставлення до книги. Поділився інформацією про школу та сучасне бачення бібліотеки.

Проект, який підготували бібліотекар Борис О.М. та вчитель історії Андрусів Н. Я. віртуально ознайомив з мальовничими місцями села Бірки.

Наш методист Меленчук Ірина Богданівна завжди організовує подорожі по історичних та святих місцях Яворівщини і кожен семінар це пізнання куточку нашої землі з своїми традиціями та побутом.
Бібліотекар школи в своїй презентації показала та розповіла, які інноваційні форми роботи використовує з своїми читачами.

Учасники семінару мали змогу задати запитання, поділитися враженнями, обмінятися ідеями стосовно своєї праці.

Родзинкою семінару стала зустріч з відомим українським поетом, рекордсменом Книги рекордів України Іваном Пазином. Його вірші можна слухати безкінечно, вони торкаються не лише вуха, але і серця.
У Шевченківській світлиці вчитель Паучок Ольга Мирославівна розповіла про життєвий шлях Кобзаря, а діти прочитали Заповіт різними мовами.
Яскравим бібліотечним флешмобом учні 5 класів продемонстрували своїми руками заклик «Книга наш друг».
Твір Елеонор Портер «Поліанна» перевтілився у виконанні акторів шкільного драмгуртка «Орфей» під керівництвом Борис О.М. у реальні події.
 Cподіваємося, що маленька дівчинка Поліанна змінила не лише життя людей з книги, але й всі змогли задуматись « В житті є чому порадіти».
На завершення зустрічі, кожен мав свій час для душі. Вистава « Він Живий» залишила у серцях людей глибоке переосмислення свого життя.
Божа любов настільки велика, що Він любить нас навіть тоді, коли ми чинимо гріх і ображаємо Його. Божа любов ніколи не змінюється, вона не може бути більшою чи меншою, вона безмежна.


Впродовж п’яти днів з 18 по 22 квітня у Запорізькій спеціалізованій школі-інтернаті ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» 179 учнів 8-11 класів у складі 29 команд – представників Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської та Хмельницької областей змагались у фінальному етапі ХІХ Всеукраїнського учнівського турніру юних істориків. Збірну команду Львівської області представляли учні різних закладів освіти: Рокошевська Марта – учениця 8 класу Новояворівської ЗОШ І – ІІІ ст..№3, Кутна Оксана - учениця 9 класу Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ст – ліцей», Підляський Орест – учень 11 класу Шклівської ЗОШ І – ІІІ ст.,Пельчарська Софія – учениця 10 класу Великолюбінської ЗОШ І – ІІІ ст..Городоцького району. Журі турніру відзначило, що учасники засвідчили уміле оперування знаннями під час історичних дебатів, усвідомлене проектування минулих подій на сучасність, ведення конструктивного інтелектуального діалогу. Кожна команда змагалась у кількох відбіркових групах, виконуючи різні ролі – доповідачів, опонентів і рецензентів. Змагання оцінювала почесна експертна спілка у складі професорів, доцентів, ректорів університетів, завідуючих кафедрами та методистів найпрестижніших освітніх закладів України. Голова Турніру, ректор Ніжинського університету ім. М. Гоголя, доцент, кандидат історичних наук Самойленко Олександр Григорович. Учасники турніру, окрім участі в напружених денних боях, мали можливість оглянути місто в ході цікавих екскурсій, відвідати єдиний в Європі музей ретроавтомобілів «Фаетон».Збірна команда Львівської області показала хороші результати та одержала Диплом ІІІ ступеня.




   28 березня 2017 року у актовому залі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3, відповідно до плану роботи методкабінету відбулося засідання керівників окружних методичних комісій вчителів історії та правознавства. На засіданні також були присутні молоді педагоги-історики. Керівник районної методичної комісії учителів історії, методист методкабінету Меленчук Ірина Богданівна, ознайомила присутніх із питаннями, які мали бути розглянуті на засіданні. Це зокрема, звіти керівників усіх методичних комісій, обговорення програм для 5-9 класів, про ДПА та ЗНО у 2017 році.
  Ще раз обговорили питання окремих наказів МОН щодо записів у журналах, про критерії оцінювання. А також, переглянули питання вибору підручників для 9 класу з історії України та всесвітньої історії. Відбулося активне обговорення даних питань. Дякую всім за співпрацю!!!













  14.03.2017 на базі Залузької ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання предметної комісії вчителів історії та правознавства Яворівського освітнього округу №1. Ключовою проблемою, яку обговорювали педагоги, було використання краєзнавчого матеріалу на уроках історії та в позаурочний час. Вчитель історії Залузької ЗОШ І-ІІ ступенів Захар Г.М. поділилася своїм досвідом роботи з даного питання у вигляді презентації з елементами майстер-класу . Присутні відвідали історико - краєзнавчий музей, експонати якого активно використовуються у школі на уроках історії та для проведення виховних заходів.






   07.03.2017 року відбулося засідання предметної комісії вчителів історії та правознавства Яворівського освітнього округу №1 Педагоги відвідали історичне свято «7 чудес України», яке підготувала та провела у 4-А класі вчитель Яворівської гімназіїім.Осипа Маковея Запотічна Наталія Федорівна та урок історії у 6 класі на тему «Природні умови Італії та виникнення м. Рим» у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ( вчитель Пазак Марія Євгенівна). Під час обговорення присутні відзначили високий рівень проведених заходів, педагогічну майстерність вчителів Запотіної Н.Ф. та Пазак М.Є., їх нестандартний підхід до навчання учнів історії.




   9 березня 2017 року у Краковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича відбувся семінар шкільних бібліотекарів Яворівського району. Для учасників семінару вчителем народознавства Тучапською О. І. була організована екскурсія в кімнату-музей «Берегиня». Директор школи Кропивницький М.С. підготував представлення навчального закладу у вигляді презентації, а також доповідь на тему: «Виховання читацьких інтересів школярів на прикладі національних героїв художніх історичних творів українських письменників». Соціальний педагог Салига Н. В. разом з учасниками семінару у цікавій формі розважала про час, запропонувала обміркувати вислови відомих людей про це питання та раціонально використовувати свій час. Бібліотекар школи Нога Г. С. провела для присутніх виставку-інсталяцію, присвячену великому сину українського народу Тарасу Шевченку, адже саме у цей день вшановуємо його пам'ять. Учні 9 класу під керівництвом учителів Ваньо О. С. та Чолач О. З. підготували літературно-музичну композицію «Біль сердечних мук». Підсумки семінару підвела методист Яворівського методичного кабінету Меленчук І. Б. В обговоренні взяли участь також бібліотекарі району, які висловлювали лише добрі, позитивні коментарі про заходи.





  16 лютого 2017 року у Порічанському НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ" відбувся методичний семінар для шкільних бібліотекарів "Використання інноваційних форм масової роботи у шкільній бібліотеці". Відповідно до плану роботи семінару шкільний бібліотекар Кучма Л.Я. зробила презентацію з досвіду роботи. З учнями 3-4 класів проведено бібліокафе "Літературний гурман". В третю річницю пам'яті небесної сотні Ліля Ярославівна підготувала та провела виховний захід"Герої не вмирають". Директор школи Любомир Євгенович зробив коротку інформацію про даний заклад. Заступник директора Галина Петрівна розказала про шкільну бібліотеку та бібліотекаря та проблеми забезпечення школярів літературою. Методист методкабінету Меленчук І.Б. підвела підсумки семінару. В обговоренні взяли участь шкільний бібліотекар із Мальчицького НВК "ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ" Світлана Олексіївна та із Добростанської ЗОШ І-ІІ ст. Галина Федорівна. Цізда Л.М. прочитала власний вірш, присвячений героям нашої України




   9 лютого 2017 року для шкільних бібліотекарів І-ІІІ , І-ІІ та І ступенів відбулася інформаційно-методична нарада.Методист методкабінету Меленчук Ірина Богданівна зробила аналіз здачі звітів на вимогу держаудитслужби, наголосила на чіткій звітності та звернула уваги присутніх на веденні бібліотечної документації.
     Шкільний бібліотекар Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Хоча О.Я., як керівник навчання новопризначених бібліотекарів теж наголосила на тому, що ведення інвентарної книги та сумарної книги має бути чітким та правильним. Гіщак Г.В., керівник районної методичної комісії шкільних бібліотекарів, зробила презентацію з досвіду роботи проведення масових заходів із застосуванням створених проектів.







                                                            ВІТАЄМО

ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІСТОРІЇ!!!!

КРАЩІ СЕРЕД КРАЩИХ ВИБОРОЛИ ПРИЗОВІ МІСЦЯ НА УЧНІВСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ІСТОРІЇ, ЯКА ВІДБУЛАСЯ 28 СІЧНЯ 2017 РОКУ У М. ЛЬВОВІ.

ІІ МІСЦЕ-ПОЛЮХ РОМАНА, УЧЕНИЦЯ 9 КЛАСУ ШКЛІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ., УЧИТЕЛЬ СЕНЮТА ЯРОСЛАВА ІВАНІВНА

ІІІ МІСЦЕ- РАБ ІВАННА-ТАМІЛА, УЧЕНИЦЯ 8 КЛАСУ НОВОЯВОРІВСЬКОГО НВК «ЗОШ ІІ СТ.-ЛІЦЕЙ», УЧИТЕЛЬ МЕЛЬНИК НІНА ДМИТРІВНА

ІІІ МІСЦЕ – РІЙ АНДРІАНА, УЧЕНИЦЯ 9 КЛАСУ НОВОЯВОРІВСЬКОГО НВК «ЗОШ ІІ СТ.-ЛІЦЕЙ», УЧИТЕЛЬ МЕЛЬНИК НІНА ДМИТРІВНА

ІІІ МІСЦЕ – БОРОВИЙ ДМИТРО, УЧЕНЬ ЛЮБИНСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ., УЧИТЕЛЬ САРАКУЛА СВІТЛАНА ЯРОСЛАВІВНА.

ДЯКУЄМО ВАМ І БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ!!!




 Під час обговорення методист методкабінету Меленчук І.Б. підкреслила, що присутні мали змогу побачити один з інноваційних заходів. Також звернула увагу присутніх на роль шкільної бібліотеки у формуванні читацьких інтересів у школярів, а саме, як оформляються тематичні виставки, як дотримується інструкція, щодо поповнення та списання застарілої літератури, як поповнюється фонд бібліотеки. А також запропонувала створювати медіатеки-бібліотеки майбутнього.




  З пізнавальною метою актуалізації інформації про життєвий шлях Михайла Грушевського шостого грудня 2016 року учителі історії району відвідали Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові. Старший науковий співробітник музею О.Г.Тернавська проінформувала присутніх, як відбувалося вшанування пам'яті 150 літнього ювілею М.Грушевського - Великого Соборника України. Головний зберігач фондів Ванчура О.М. провела екскурсію музеєм. Марія Карпівна Магунь- директор музею познайомила нас з епістолярною спадщиною родини Грушевських. Вчений секретар музею Легінь С.Р. продемонструвала фільм "Популярна постать Михайла Грушевського в музейній роботі". З позитивними емоціями учителі поверталися додому.










Відповідно до плану роботи методкабінету відбулася інформаційно-методична нарада шкільних бібліотекарів. Методист методкабінету Меленчук Ірина Богданівна звернула особливу увагу на важливості оформлення інвентаризаційних документів, а саме списання підручників відповідно до наказу "Про проведення інвентаризації". Наголосила на важливості оформлення документації згідно рекомендацій про бухгалтерський облік "Бюджетна бухгалтерія №12, 2012 р." Також повідомила про те, що підручники для 4 та 7 класів поступово поступають за рахунок державної субвенції.Однак, цих коштів не вистачає на замовлення всіх назв підручників названих класів, так як оформлення замовлення відбувалося безпосередньо через видавництва. Наостанок, бібліотекарі окремих ЗОШ, виступили з презентаціями проведення заходів під час "Місячника шкільної бібліотеки".




  На засіданні творчої групи вчителів історії, яке відбулося 1 листопада 2016 року, методист відділу освіти Меленчук І.Б.ознайомила присутніх із планом роботи,а саме розгляд тематичних контрольних з історії України та із всесвітньої історії для 8 класу. Ольга Андріївна Міщишин (вчитель історії Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст-ДНЗ»), керівник творчої групи, зробила аналіз поданих контрольних вчителями, які беруть участь у написанні завдань. Завдання з історії України розробляли учителі історії: Дацко О.С.(Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Малець Л.А.(Яворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3), Захар Г.М.(Залузька ЗОШІ-ІІ ст.),Мруць Л.Б.(Чернилявська ЗОШ І-ІІІ ст.), Міщишин О.А.(Глиницький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»).За згодою, питання із всесвітньої історії готують: Обаряник М.Д.(Вороблячинська ЗОШ І-ІІ ст.), Якимець О.В.(Любинська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Кизик Г.З. (Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2).







  25 жовтня 2016 року відбулося організаційне засідання окружної методичної комісії вчителів історії та правознавства при методичному центрі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 ім.Тараса Шевченка Яворівського освітнього округу №2 - керівник Малець Л.А.(вчитель історії Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3). Лідія Андріївна зробила презентацію проведеної методичної роботи з учителями округу за 2015-2016 н.р., а також ознайомила присутніх із планом роботи на наступний 2016-2017 н.р.
     Методист методкабінету Меленчук І.Б. ознайомила вчителів з підсумками результатів ЗНО 2016 року. Також запропонувала учителям продовжувати висвітлювати результати проведеної методичної роботи на сайті методкабінету, блогах.






   18 жовтня 2016 року у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2 зустрілися учителі історії та правознавства Новояворівського освітнього округу №1 та №2. Керівники методичних комісій Плекан М.В.( вчитель історії Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Новояворівський округ №1) та Дац О.К. (вчитель історії Воледобростанської ЗОШ І-ІІ ст. Новояворівський округ №2) зробили аналіз проведеної роботи за 2015-2016 н.р. та запропонували плани роботи на 2016-2017 н.р.
   Методист методкабінету Меленчук І.Б. звернула увагу на дотримання інструкції з ведення журналу. Ще раз торкнулися питання методичних рекомендацій щодо викладання історії у цьому навчальному році. Також проаналізовано результати ЗНО з історіїї у 2016 н.р.



В ході обговорення були прийняті зауваження та пропозиції щодо викладання історії.













19 жовтня 2016 року відбулося засідання методичної комісії вчителів історії та правознавства Немирівського округу. Керівник комісії Савченко Г.І. (вчитель історії Немирівської ЗОШ І-ІІІ ст.) прозвітувала про проведену методичну роботу з учителями історії та правознавства за минулий 2015-2016 рік. Новообраний керівник комісії Обаряник М.Д. (учитель історії Вороблячинської ЗОШ І-ІІ ст.) обговорила питання роботи округу на 2016-2017 н.р.









 20 жовтня 2016 року у Краковецькому окружному методичному центрі, керівник Міщишин О.А.(учитель історії Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.», прозвітувала за весь період про методичну роботу з учителями історії та правознавства. Вчителі історії погодилися з планом роботи на 2016-2017 н.р.






Методист методкабінету Меленчук І.Б., яка відповідає за методичний супровід вчителів історії, підвела підсумки роботи округів, познайомила присутніх з результатами ЗНО – 2016. Разом з присутніми розглянули окремі питання методичних рекомендацій щодо викладання історії у цьому 2016-2017 н.р. Вчителі історії також мали змогу переглянути блоги учителів історії району.





"Знайди прихисток своїй душі на Страдецькій Хресній Дорозі"















1березня 2016 року відповідно до плану роботи методкабінету відбулося засідання творчої групи вчителів історії. Методист методкабінету Ірина Меленчук наголосила на актуальності розробок уроків контролю та корекції знань учнів у 7 класі. Звернула увагу на те , що при складанні завдань особливу увагу треба звертати на основні хронологічні межі, видатні особистості. Керівник творчої групи, вчитель історії Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Міщишин О.А., довела до відома присутніх, які теми розроблені, а над якими ще треба попрацювати.




ВІТАЄМО!
Переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії 2016 року!

Полюх Роману- ІІ місце -ученицю 8 класу Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст. - учитель
Сенюта Я.І.

Рій Андріану - ІІІ місце- ученицю 8 класу Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ст.-ліцей"- учитель Мельник Н.Д.

Пенцко Ірину- ІІІ місце- ученицю 8 класу Яворівської гімназії ім.Осипа Маковея- учитель Моляща О.Я.

Антонишина Івана- ІІ місце-учня 11 класу Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3- учитель Стецькович Л.М.

Заверженця Максима- ІІІ місце-учня 10 класу Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3- учитель Барбара М.М.



24 грудня 2015 року шкільні бібліотекарі району мали нагоду відвідати Архикатедральний собор Святого Юра у м.Львові. Віра Прийма, бібліотекар Рясне-Руського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»,по дорозі до храму, провела цікаву екскурсію з історії будівництва собору. Отець Ростислав, священик собору, відслужив Божественну Літургію для всіх присутніх бібліотекарів. Опісля ознайомив з історією та архітектурою Святоюрського комплексу, який занесений до світової спадщини ЮНЕСКО, а також провів до крипти, де спочивають тіла великих мужів УГКЦ.
У Рясне-Руському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» заступник директора з навчально-виховної роботи Копанська М.С. познайомила учасників семінару із навчальним закладом. Віра Михайлівна, бібліотекар, ознайомила із роботою бібліотеки.
Методист відділу освіти Меленчук І.Б. підвела підсумки роботи семінару



З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Це давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Бібліотекар Немирівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миклуш Г.О. разом з учнями 8 класу оживили одну із сторінок молодості наших матерів і бабусь. Діти за давнім народним звичаєм проводили вечорниці та обряди ворожіння, співали, колядували, частували один одного пампухами та варениками.
На Андріївські вечорниці, які відбулись 10 грудня 2015 року, були запрошені: творча група бібліотекарів на чолі з методистом Меленчук І.Б., адміністрація школи, учителі та учні.
Захід був спрямований на виховування інтересу до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди, виховувати в учнів повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні.






У вівторок, 8 грудня 2015 року, у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2016» у номінації «Історія». Усі учасники конкурсу, а це четверо учителів району: Дацко О.С., Івано – Франківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка, Дригель М.С.- Вороцівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Коновал І.В. – Котівська ЗОШ І-ІІ ст., Дзвоник О.Я.- Дрогомишлянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ», в доброзичливій обстановці презентували свої досягнення. Компетентне журі: Меленчук І.Б.- методист методкабінету, Обаряник М.Д. – учитель історії та правознавства, лауреат ІІ етапу конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Правознавство» та Горгут Г.В. – лауреат І етапу конкурсу «Учитель року – 2011» у номінації «Історія», оцінювали майстерність, ерудованість, власну точку зору на зміст, форми та методи предмета , який викладає.Переможцем конкурсу стала Дацко Оксана Степанівна. Дякуємо вчителям за творчу працю та бажаємо нових творчих звершень та успіхів.




Відповідно до плану роботи методкабінету 1 грудня 2015 року у Івано Франківській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося спільне засідання керівників окружних методичних комісій вчителів історії району та школи становлення молодого вчителя .
Присутніх, з планом роботи засідання, ознайомила методист методкабінету Меленчук І.Б. Вчитель історії Довбій М.І. виступила з презентацією «ОУН-УПА- участь жителів Янова у національно-визвольній боротьбі 1942-1953 років».
У Яворівському національному природному парку про історію виникнення та роботу парку перед присутніми виступив Заслужений природоохоронець України, директор М.Біляк. Завідувач музею «Зброї» В.Гавгун ознайомив слухачів з рідкісними експонатами та артифактами періоду з найдавніших часів до періоду визвольної боротьби ОУН-УПА.


03.11.2015 року у Старицькій ЗОШ І-ІІІ ст. зустрілися керівники окружних методичних комісій вчителів історії, правознавства та учасники школи становлення молодого вчителя історії. Темою заходу було «Впровадження форм і методів у навчально-виховному процесі питань з національно-патріотичного виховання». Наталія Косик, директор цього навчального закладу та заступник з навчально-виховної роботи, керівник музею Марія Баб’як провели екскурсію у музей «Народне мистецтво Яворівщини». Вчителі оглянули експонати та стародавні світлини у першому розділі музею «Художня обробка деревини» і «Етнографія та краєзнавство» у другому розділі.
У столярній майстерні по виробництву дерев’яної іграшки майстер Бак В. та керівник гуртка «Яворівська іграшка» Мука В. познайомили присутніх із елементами техніки виробництва іграшок.
Голова товариства краєзнавців Яворівщини «Гостинець» Н. Косик провела з вчителями тренінг «Труднощі в житті - шанс для успіху».
Наостанок вчителі пройшлися шкільним дендропарком, яким опікується вчитель географії Курчик К.З уст вчителів прозвучали слова подяки керівникам закладу та організаторам заходів.





У Немирівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося організаційне засідання методичної комісії вчителів історії та правознавства. Керівник комісії, вчитель історії Савченко Г.І. проаналізувала роботу вчителів округу за минулий 2014-2015 н.р. та запропонувала план роботи на наступний 2015-2016 н.р. Методист відділу освіти Меленчук І.Б. надала пропозиції, щодо роботи комісії в цьому навчальному році.





У Прилбичах 1 жовтня відбулися урочистості з нагоди відзначення Міжнародного Дня бібліотекаря, учасниками якого були бібліотекарі району. Організатором заходу була бібліотекар Прилбицької ЗОШ I – III ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького Грабовська Марія Іванівна. Святкування розпочалося Святою Літургією у храмі Собору Пресвятої Богородиці УГКЦ, яку очолив о. Андрій Стадницький. Всі присутні мали можливість відвідати музей Андрея та Блаженного Климентія Шептицьких, де переглянули презентацію «Стежками Митрополита» та побували біля Усипальниці родини Шептицьких. Методист Меленчук Ірина Богданівна від імені всіх присутніх подякувала за спілкування у родинному селі Митрополита.




Відповідно плану роботи методичного кабінету 8 жовтня у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбулося засідання школи молодого шкільного бібліотекаря. Керівник школи, завідуюча бібліотекою Олена Хоча, опрацювала із слухачами основні бібліотечні документи: інвентарні книги, книги сумарного обліку, паспорт бібліотеки. Методист методкабінету Ірина Меленчук наголосила на відповідальності бібліотекаря, щодо ведення цих основних документів.




Відповідно плану роботи методкабінету у Івано – Франківській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка відбулося засідання методичної комісії вчителів історії та правознавства при методичному центрі Івано – Франківського освітнього округу.
Керівник округу, вчитель Довбій М.І., зробила аналіз проведеної роботи за 2014-2015 н.р. При обговоренні питання плану роботи на наступний 2015-2016 н.р. вчителі висловлювали пропозиції, щодо проведення заходів, відкритих уроків, екскурсій.
Методист методкабінету Меленчук І.Б. провела анкетування, щодо рівня залучення педпрацівників до роботи в ОМК та РМК. А також відзначила роботу керівника ОМК, як такою, що відповідає сучасним та інноваційним методам проведення.

Шановні колеги! Дорогі друзі!

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем бібліотек! Вступаючи в царство книг, до бібліотеки, так легко загубитися! Добре, що завжди на допомогу готовий прийти її хранитель- бібліотекар! Ви розумні, ви уважні і не дасте піти з порожніми руками! Нехай в стінах бібліотеки вам ніколи не буде нудно, під руку потрапляють найкращі книжки, а в житті ясним сонечком світить щастя!
З повагою, методист Ірина Меленчук

Шановні методисти бібліотечних фондів та бібліотекарі!


Вітаємо Вас з професійним святом — Всеукраїнським днем бібліотек! Сьогоднішнє свято – День бібліотек – довгоочікувана данина великому внеску бібліотек у культуру та науку нашої країни. Бібліотека – древня і вічно юна оселя людського розуму. Все життя всесвіту зосереджено у цьому магічному кристалі, що називається – бібліотека. Книги… Вони такі різні, різнокольорові, невеличкі і об’ємні, а інколи і просто тоненькі. Деякі несуть запах морської хвилі, інші пахнуть живицею карпатських смерек, інші медами степової пшениці, яблуками українських садів.
Велика дяка Вам, дорогі наші працівники, за Вашу працю. Інколи в житті кожного із нас бувають хвилини зневіри в те, чому присвятив своє життя! Невелика зарплата, бракує коштів на літературу. Але не падаймо духом!
Вітаємо Вас від усієї душі та бажаємо миру,душевного спокою,добробуту. Нехай все у Вас буде добре! Міцного Вам здоров'я, натхнення, ,життєвих успіхів.
Низький уклін за Вашу самовіддану працю.
Колектив Ресурсного центру
департаменту освіти і науки ЛОДА
30.09.2015 р.


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Дирекція та колектив Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки щиро вітають усіх бібліотечних працівників Львівщини із святом – Всеукраїнським днем бібліотек! Цей день наповнений усвідомленням подвижницької діяльності бібліотекаря, радістю від досягнень у бібліотечній справі, впевненістю у необхідності професії. До нових висот і звершень! Зичимо Вам миру, радості, добра, задоволення від всіх справ і починань, особистого щастя! Віри, надії, любові і мудрості в подальшій реалізації благородної місії на користь нашої держави!


З повагою,
директор КЗ ЛОР ЛОНПБ
Ярослава Сокольська






детальніше



22 серпня 2015 року відбулося засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів. Із звітом про роботу методичного об’єднання за 2014-2015 н.р. виступила методист методкабінету Ірина Меленчук. Шкільні бібліотекарі взяли участь в обговоренні питання забезпечення учнів шкільними підручниками. Методист також рекомендувала шкільним бібліотекарям методичні рекомендації щодо оформлення книжкових виставок та представила план роботи комісії на наступний навчальний рік. Окремих бібліотекарів за наслідками атестації у 2014-2015н.р. було нагороджено грамотами відділу освіти Яворівської РДА.







20 cерпня 2015 року в актовій залі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Тараса Шевченка відбулось засідання районних методичних комісій вчителів історії та правознавства.Методисти методичного кабінету відділу освіти, які відповідають за методичний супровід викладання історії та правознавства Меленчук І.Б. та Лазорко О.В. представили звіти про роботу районних методичних комісій за 2014-2015 навчальний рік. Меленчук І.Б. наголосила на методичних рекомендаціях щодо викладання історії і зміни передбачені програмою з історії у 2015-2016 н.р., а також презентувала підсумки ЗНО з історії у 2014-2015 н.р. Лазорко О.В. довела до відома присутніх методичні рекомендації щодо викладання правознавства у 2015-2016 н. р., зміни у навчальній програмі для 9 класів, а саме введення нових тем за рахунок скорочення та переструктурування навчального матеріалу та вилучення окремих питань, які раніше вивчались у 9 класі.



11 червня 2015 року відбулася інформаційно-методична нарада для шкільних бібліотекарів щодо забезпечення учнів шкільними підручниками


Немає коментарів:

Дописати коментар